Tiny House
Překlad z anglického originálu by mohl být "malý" nebo spíše "malinký" dům. Celé hnutí Tiny House Movement vzniklo v USA a říká se, že sahá již do konce 19. století, k tzv. shutgun shack, malému cca 3,5 m širokému domku z chudinských čtvrtích USA, které byly používané zejména na jihu USA. Je to architektonické a sociální hnutí obhajující zmenšování životního prostoru, jeho zjednodušení a razí heslo "žít s málem". Podle definice mezinárodního kodexu bydlení z roku 2018 je Tiny House jednotka určená k bydlení do 37 m² i s lofty. Nejde ale jen o malé bydlení, hnutí jej považuje za "ekologicky přátelské" řešení v opozici k dnešnímu stavebnímu průmyslu a jako způsob levného bydlení pro osoby, které si jiné nemohou dovolit. (tolik Wikipedie)
Podle mě by se dalo směle přirovnat k hnutí chatařů a chalupářů za doby nedávno minulé. Lidé utíkali z měst do přírody na své chaty, v extrémních formách i např. do trampských osad.
V Česku se myšlenka přiblížení se k přírodě začíná opět vracet a umocňuje ji situace na místním realitním trhu. Je čím dál obtížnější najít důstojné a kvalitní bydlení za rozumnou cenu. A co je rozumná cena? Odpověď bude velmi individuální - podle mě by bydlení nemělo stát více než 1,5 milionu korun. Pro nás je motivací a cílem nabídnout bydlení, které bude pěkné, kvalitní, mobilní a bude stát do 1 milionu korun. To je i vizí naší firmy Casa de MM.